новини і статті про погоду

Подорожі

ТОП-6 місць для дайвінгу в Криму

8638
ТОП-6 місць для дайвінгу в Криму

Фото: grand-ukraine.com.ua, deeptown-club.com, kruglov.biz, crimea-hoteli.com, jalita.com, diveinfo.ru, evpatori.ru, wreckdiver.ru, kalachov.com

Якщо ви не мислите відпочинку без дайвінгу і вже обстежили всі рифи Червоного моря, то вам варто їхати у відпустку до Криму, обстежити підводні скарби Чорного моря. Величезна частина пам'яток Криму знаходиться на глибині 15-20 метрів. Отже, де в Криму пірнути з аквалангом?

1. Тарханкут

Це найпопулярніше місце в Криму серед аквалангістів. Тут на дні моря можна знайти старовинну зброю, амфори, монети та інші предмети із затонулих суден. Є й військові кораблі. Але мало не найдивніше місце на узбережжі Траханкута - Підводний музей з його знаменитою Алеєю вождів. Якщо зануритися в ста метрах від узбережжя на глибину 12 метрів, можна побачити підводну галерею з бюстами Леніна, Сталіна та інших комуністичних лідерів СРСР.

2. Херсонес

Мис Херсонес біля Севастополя з року в рік продовжує радувати як пересічних дайверів, так і археологів. Величезна підводний коса, що йде в море на сотні метрів, зберігає в собі таємниці різних епох: від Античності до часів Великої Вітчизняної війни. Тут знаходять як давньогрецькі амфори, так і залишки бойових кораблів і літаків.

3. Мис Опасний

Мис знаходиться на південному узбережжі Криму чітко між Сімеїзом і Алупкою. Найзнаменитіший об'єкт для дайвінгу там - німецький літак 1944 з поки не встановленою маркою. Однак і рельєф дна тут заслуговує особливої ​​уваги: тут є красиві піщані галявини, оточені валунами, і підводні тихі гроти.

4. Скеля Дива

Скеля Дива в районі Сімеїзу недалеко від гори Кішка - сама по собі красива пам'ятка. Однак на дні моря поруч з нею все-таки цікавіше. Найчастіше підводний маршрут починається з пляжу санаторію ім. Леніна, під горою Кішка. По дорозі зустрічається фантастичний кам'яний сад, підводні будинки заввишки до трьох поверхів, крізь вікна яких можна спостерігати химерну гру світла і фарб флори і фауни Чорного моря.

5. Мис Айя та Балаклава

Море тут мало не найчистіше в Криму. Тому для дайверів забезпечена відмінна видимість. Дивитися варто Алею якорів, викладену дайверами-аматорами на глибині 15 метрів в пам'ять про затонулі кораблі, печеру Драконів, названу так через незвичайний камень, що нагадує драконячу пащу, і, звичайно ж, Великий Айянскій грот. Надводна частина величного грота складає близько 30 метрів. А підводна частина йде вглиб скелі більш ніж на 15 метрів, і закінчується унікальним джерелом прісної води. Попити воду з джерела на дні моря - дорогого коштує!

6. Мис Алчак

Мис Алчак в Судакській бухті - це найдавніший кораловий риф і єдине місце в Криму, де, за чутками, дайвери знаходять золото. Маршрут зазвичай починається від наскрізного грота Еолова Арфа, де була виявлена ​​стародавня стоянка епохи Бронзового століття, а в 60-х роках археологи знайшли тут клад золотих монет III століття нашої ери. Ну і підводні пейзажі, звісно, приголомшливі.

comments powered by Disqus
Повідомити про помилку