новини і статті про погоду

Метеословник

Що таке циклон?

21747
Що таке циклон?

Фото:wikipedia.org

Циклон — це масштабна зона низького атмосферного тиску, охоплена системою кругових вітрів. Інакше кажучи, потужний атмосферний вихор.

 Повітря в такому вихорі рухається по спіралі навколо центру.

Циклони виникають постійно, внаслідок обертання нашої планети. Воронка циклону може закручуватися як за годинниковою, так і проти годинникової стрілки. Це залежить від того, в якій півкулі формується циклон. У північній півкулі повітря у воронці закручується проти годинникової стрілки, а в південному-навпаки.

Циклони бувають різних розмірів, у поперечному розрізі циклони можуть становити кілька тисяч кілометрів, а у висоту вони досягають 10-12 км. Рухається вихор, зазвичай, із швидкістю від 20 до 90 км/год. Частенько погода усієї Східної Європи визначається одним циклоном.

Циклони, як і люди, мають різний вік: молодий, зрілий та старий. І поводять себе відповідно.

Молодий - атмосферні процеси стрімкі, бурхливі та навіть небезпечні. Зрілість, другий – третій день – ще ллє та дме, але вже з» являються прояснення.

І старий -  атмосферний тиск починає зростати, опади поступово припиняються, хіба що локально проллється дощ або рвоне помірний порив вітру.

Тривалість життя циклону від 1-2 до 5-7 діб приблизно.

Влітку цей атмосферний вихор приносить на спекотну землю свіже повітря, зливи та вітри, а взимку – снігопади, хуртовини та послаблення морозів. 

comments powered by Disqus
Повідомити про помилку