новини і статті про погоду

Метеословник

Що таке дощ і яким він буває?

27632
Що таке дощ і яким він буває?

Фото:rewalls.com

Дощ - це вода, яка утворюється при конденсації водяної пари, що випадає з хмар і досягає земної поверхні у виді крапель рідини.

Діаметр дощових крапель коливається від 0,5 до 6 мм. Краплі дрібніше 0,5 мм називаються мрякою. Краплі крупніше 6 мм сильно деформуються і розбиваються при падінні на землю.

Дощ зазвичай йде з тепліших хмар, коли дрібні краплі, що несуть заряди протилежного знаку, притягаються і зливаються в більш великі краплі. Вони збільшуються настільки, що стають занадто важкими, перестають утримуватися в хмарі і проливаються дощем.

Розрізняють слабкі, помірні і сильні дощі.

Інтенсивність слабкого дощу вимірюється від кількох крапель до 2,5 мм за годину, помірного дощу – від 2,8 до 8 мм за годину і при сильному дощі – більш 8-15  мм за годину.

Дуже сильним називається дощ, коли опадів на рівнинній території випадає від 50 мм за 12 годин. А в гірських районах – 30 мм тривалістю до 12 годин.

Сильні або дуже сильні дощі утворюються внаслідок діяльності активних циклонів або атмосферних фронтів.

Тривалі  дощі при суцільній хмарності на великій території переважно слабкі і складаються з дрібних крапель.

Дощі, що випадають на невеликих ділянках хаотично, більш інтенсивні і складаються з великих крапель. За одну сильну грозову зливу тривалістю всього 20–30 хвилин  може випасти до 25 мм опадів. 

comments powered by Disqus
Повідомити про помилку