новини і статті про погоду

Метеословник

Що таке хмари і якими вони бувають?

32797
Що таке хмари і якими вони бувають?

Фото:naturalist.if.ua

Хмари – це великі згустки водяної пари або пилу, видимі з поверхні землі в небі.

Вони складаються з найдрібніших крапель води і кристалів льоду. Коли хмара переповнена цими елементами, то вони випадають у вигляді опадів, дощу, снігу, роси і т. д.  

Хмари найчастіше знаходяться в тропосфері, це найнижчий шар атмосфери висотою від 9 до 18 км від поверхні землі.

Хмари мають завжди різну форму, тому що вони утворюються при різних умовах в атмосфері.

Хмари розрізняють за класифікацією.

Перисті. Вони бувають у вигляді тонких білих хвилястих ниток, клаптів або ліній, витягнутих у ряд. Утворюються в дуже холодному повітрі, на висоті від 8 до 13 км.

Перисто-купчасті. Кулясті хмари, вибудовані в лінію. Утворюються на висоті 6-8 км.

Перисто-шаруваті. Ці хмари прозорі, крізь них можна побачити сонце чи місяць. Вони складаються з дрібних кристалів льоду. Висота 6-8 км.

Високо-купчасті. Мають вигляд окремих пластівців або пластин, розділених просвітами неба. Вони утворюються в результаті підйому теплих повітряних мас, після чого слід очікувати зміни погоди. Висота 2-6 км.

Високо-шаруваті. Мають вигляд однорідного відтінку (сірий або синюватий) з окремими прсвітами сонця. Утворюються на висоті 3-5 км.

Шарувато-дощові. Хмари темно-сірого однорідного кольору. Утворюються на висоті приблизно 1 км.

Шарувато-купчасті. Сірі хвилясті хмари, розділені просвітами. Сонце просвічується крізь тонкі шари. З цих хмар випадають нетривалі опади.

Купчасті хмари. Яскраво-білі хмари, що утворюються влітку.Вони здаються пухнастими і мають вигляд великих куполів або будівель з величезними обрисами.

Купчасто-дощові. Сіруваті, за обсягом більше, ніж купчасті хмари. Також здаються пухнастими і мають силует великих скелястих гір. 

comments powered by Disqus
Повідомити про помилку