новини і статті про погоду

Метеословник

Що таке повінь і якою вона буває?

34676
Що таке повінь і якою вона буває?

Повінь - це стихійне лихо, що відзначається затопленням частини суші водою.

Розрізняють річкові й морські повені.

Річкова повінь – це розлиття ріки, яке може відбуватися періодично (у результаті танення снігу або тривалих злив) або епізодично, у результаті нагону води з моря.

Морські повені є наслідком ураганів.

Найчастіше повені виникають внаслідок рясних зливових дощів чи танення льодовиків. Іноді причиною повені може послужити затор русла річки, викликаний скупченням великої кількості льоду. Сильні вітрові потоки наганяють з моря воду, яка не встигає протікати через русло. Це викликає різке підвищення рівня води в певних зонах.

Повені в прибережних зонах, розташованих поблизу морів і океанів, можуть бути викликані підводними землетрусами.

Нагінні повені можуть відбуватися в будь-який час року. Причинами їх виникнення є сильна вітрова активність і відсутність широкого каналу для відтоку води.

Найбільш руйнівні повені викликані проривом платин і дамб. Такі явища зустрічаються порівняно рідко, але саме вони призводять до людських жертв і руйнувань будівель.

У великих містах від повені страждають в основному дорожні покриття, підвальні приміщення і перші поверхи будівель. Для запобігання повеней створюються спеціальні водосховища та огороджувальні дамби.

Повені іноді позбавляють даху тисячі людей, знищують посіви і змивають родючий грунт і навіть стають причиною загибелі людей.

 

 

 

comments powered by Disqus
Повідомити про помилку