новини і статті про погоду

Метеословник

Що таке вітер і коли він стає ураганом?

21846
Що таке вітер і коли він стає ураганом?

Вітер – це рух повітря вздовж земної поверхні. Причина виникнення вітру полягає у різниці температури та атмосферного тиску суміжних повітряних мас. Повітря змінює силу, швидкість і напрямок, переміщуючись з однієї повітряної маси в іншу.

Атмосферний тиск змінюється  по горизонталі та по вертикалі, тому повітря рухається під деяким кутом до поверхні. Зазвичай розглядають лише горизонтальну складову цього руху. Це пояснюється тим, що вертикальна складова вітру дуже мала і стає помітною лише за сильної конвекції.

Вітер характеризується швидкістю, що вимірюється в м/с, км/год, вузлах або умовних одиницях (балах шкали Бофорта) та напрямком, звідки дме вітер. Розрізняють середню швидкість вітру за деякий невеликий проміжок часу, протягом якого проводяться спостереження, і миттєву швидкість вітру, яка сильно коливається і може бути значно нижче або вище середньої швидкості. Йдеться про пориви вітру.

Поривчастий вітер сильно залежить від швидкості: чим більша швидкість, тим більша і поривчастість. Вітер в межах  0-5 м/с вважається слабким, 6-14 м/с вважається помірним, понад 14 м/с – сильним, а з 25 м/с - дуже сильним. Вітер із швидкістю більше 32-33 м/с називають ураганом.

 

comments powered by Disqus
Повідомити про помилку