новини і статті про погоду

Метеословник

Все про клімат Литви (не політичний)

5804
Все про клімат Литви (не політичний)

Клімат Литви є типовим для помірних широт, в яких проживає більшість європейців. Лише вологе атлантичне повітря з Балтики часто робить погоду узбережжя типово морською. Загалом погода Литви  відзначається мінливістю, сильним вітром та різким чергуванням сухого та вологого повітря,  особливо на узбережжі.

Зима в Литві досить м'яка. Температура повітря рідко коли опускається нижче -6 градусів  і часто бувають відлиги. Товщина снігу не перевищує 5 см , а іноді його взагалі не буває і середня січнева температура піднімається до нуля і вище.

Літо в Литві неспекотне. Літня температура становить в середньому +20+25 градусів, а в східній частині країни середня температура липня тримається в районі +18+20 градусів. Опадів випадає більше, ніж за середніми показниками помірного клімату, приблизно 600-680 мм на рік.

Теплий період  в Литві триває в середньому 4 місяці: починається приблизно з середини травня і до кінця серпня. Іноді до Литви проривається сухе тропічне повітря з півдня. Тоді температура піднімається до 35 градусів і більше.

Осінь та  весна в Литві - це дощова погода і холодний вітер. Міжсезоння взагалі в Литві характеризується затяжними дощами і невисокою температурою, яка рідко коли буває вищою + 10 градусів.

Середня температура січня становить від -2,8 градусів на узбережжі  до -6,8  градусів на північному сході Литви. Середня температура липня +17,5 градусів. Це свідчить про те, що клімат Литви порівняно м'який і суттєві перепади температури малоймовірні.

comments powered by Disqus
Повідомити про помилку