новини і статті про погоду

Екологія

Найбільш забруднене місто на планеті

5076
Найбільш забруднене місто на планеті

Найбільш забрудненим містом стало Делі. Згідно з результатами дослідження, проведеного у стінах індійського Центру науки і довкілля, рівень забруднення повітря у Делі за останні кілька місяців перевищив норму більш ніж у 60 разів. Про це повідомляє CNN.

Вчені встановили, що за період з листопада по грудень концентрація небезпечних мікрочастин у повітрі Делі склала 575 мкг на кубічний метр, в той час, як безпечною для здоров'я вважається концентрація 20 мкг на кубічний метр, показник характерний для більшості європейських міст. У складі мікрочастинок присутні нітрати, сульфати, вуглець, амоній та інші речовини, які можуть провокувати розвиток важких захворювань, таких як емфізема або рак легенів. Медики застерігають, що таке забруднення може завдати шкоди зору і призвести до дефіциту вітаміну D. Серед причин забрудненої екології Делі вказують зростаюче число старих неякісних авто (в середньому щодня кількість збільшується на 1400 одиниць), спалювання сміття і «побічні ефекти» роботи місцевих підприємств і вугільних електростанцій.

Делі обійшло Пекін, попереднього лідера за ступенем забруднення повітря. У списку найбільш забруднених міст світу також опинились ще одне індійське місто Лудхіяна, Ахваз (Іран), Улан-Батор (Монголія), Пешавор (Пакистан) і Габороне (Ботсвана).

Між тим, найчистішим повітря визнане у Нью-Йорку

comments powered by Disqus
Повідомити про помилку