новини і статті про погоду

Метеословник

Який він, березень в Україні?

8152
Який він, березень в Україні?

Березень розпочинає найкращу пору року – весну. Календарна весна розпочинається 1 березня, а астрономічна 20-21 березня. У 2014 року цей День весняного рівнодення припадає на 20 березня.

23 березня відзначається Всесвітній день метеоролога.

Яким березень зазвичай буває в Україні – трохи цікавих і корисних фактів.

Перехід середньої добової температури повітря через 0 градусів в бік підвищення відбувається спершу на півдні України та Закарпатті , у першій декаді, у східних областях та на півночі Лівобережжя це спостерігається найпізніше – у третій декаді, а на решті території – у другій декаді місяця.

Середня місячна березнева температура повітря порівняно з лютневою різко підвищується і становить 3 морозу – 2 тепла, а на Закарпатті та крайньому півдні України до 6 градусів тепла.

Абсолютний мінімум температури, за багаторічними спостереженнями становить -22-37, на півдні України 11-27  морозу. А абсолютний максимум 16-28 градусів тепла, на Одещині та в Криму до +29+30 градусів.

Середня місячна кількість опадів складає 24-50 мм, місцями у Карпатах, на Закарпатті та в горах Криму до 100 мм.

Сніговий покрив у південних та західних областях поступово щезає і часто буває вже повністю відсутнім. На решті території України сніг розтає протягом першої половини місяця, а ось у Чернігівській та Сумській областях – аж у третій декаді.

У березні ще спостерігаються такі зимові явища, як снігопади, хуртовини, ожеледь, налипання мокрого снігу. Всі пам’ятають, як 22-24 березня у Києві випала понад історична норма снігу, Київ та дороги в північних і центральних областях України виявилися паралізовані, корки досягали 10 балів і довжини в 780 км. Також розпочинаються літні явища. грози та град.

 

 

comments powered by Disqus
Повідомити про помилку