новини і статті про погоду

Метеословник

Що таке гроза і як від неї ховатися?

13634
Що таке гроза і як від неї ховатися?

Гроза — атмосферне явище, пов'язане з електричними розрядами в купчасто-дощових хмарах. Супроводжується блискавкою та громом.

Грози, як правило, виникають влітку і належать до одних з найнебезпечніших для людини природних явищ, за кількістю зареєстрованих смертельних випадків тільки повені призводять до більших людських втрат. Грози супроводжуються зливовим дощем і посиленням вітру. Проте грози також можуть виникати взимку і навесні. Чим теплішим стає повітря, тим збільшується вірогідність гроз.

Блискавка - це електричний заряд, який проскакує між хмарам і землею, під час якого відбувається нагрівання повітря. При нагріванні повітря розширюється і призводить до виникнення ударної хвилі, - власне, грому.

Існує кілька видів блискавок: лінійна, перлова і кульова.

Лінійна – найбільш поширена, з нею хоч раз у житті зустрічалася кожна людина.

Перлова блискавка – дуже рідкісне явище, цей вид блискавок має вигляд куль, що світяться.

На тисячу лінійних блискавок припадає 2-3 кульових. Це унікальний вид блискавок, зовні схожих на світловий диск, що виділяє токсичні речовини, при зіткненні з якими людина може отруїтися.

Якщо гроза вас застала раптово, дуже важливо розрахувати час до її наближення. Для цього треба порахувати секунди від спалаху блискавки до громового гуркоту. Трьохсекундна пауза свідчить, що гроза в кілометрі від вас, але, у разі якщо часові проміжки скорочуються, значить, гроза наближається і слід неодмінно сховатися.

Основні правила поведінки під час грози: перш за все, треба уникати відкритих місць, відключити телефон і віддалитися від металевих предметів. Ні в якому випадку не варто бігти під самотнє дерево. Категорично під час грози забороняється перебувати у воді, купатися і навіть наближатися до водоймищ. Не можна також бігти в ліс.

 

comments powered by Disqus
Повідомити про помилку