новини і статті про погоду

Блог Мандрівника

Чому я ще раз поїду на Закарпаття?

10223
Чому я ще раз поїду на Закарпаття?

Головний синоптик Opogode.ua Наталка Діденко ділиться своїми враженнями від квітневої подорожі на Закарпаття. 

Цього року ми так чекали весну, що я навіть не пам’ятаю, щоб я так чекала на подарунки в дитинстві. І коли вона прийшла, виявилося, що просто дивитися на це сонце, веселих горобців та перший абрикосовий цвіт із вікна просто неможливо. Хотілося на свободу. На щастя, керівництво, колектив, останні досягнення людства у вигляді вай-фаю – всі вони дозволяють працювати поза межами робочого місця. Тому лишалося вибрати дві речі – час і місце.

Варіант Туреччини відпав одразу, як тільки багата уява намалювала в готелі та на набережних галасливі групи надто веселих людей. Ще кілька чудових, але  сумних для гаманця варіантів також відпало. Але як добре, коли ти Овен і твоя комунікабельність розширює коло друзів та знайомих далеко за Київ.

Подруга, яка мешкає на Закарпатті і яка за чудовим збігом обставин працює в сфері туризму, просто спитала, а чого б нам не приїхати до них. "Дійсно, а чого б?" - подумали ми і вирушили в дорогу!

А тепер почну одразу розхвалювати переваги відпочинку у своїй країні.

Не треба боятися, що ти щось забудеш, бо це щось (у вигляді, наприклад, цитрамону чи улюбленого шампуню) можна спокійно купити й на місці.

Згадувати англійські слова також не обов’язково – ти ж у себе вдома. А щастя, як відомо, - коли тебе розуміють.

Будинок ми зняли за 300 гривень на добу, з садочком, мангалом, гойдалкою,  чистотою і дерев’яною підлогою.

Термічні купальні у Берегово - а саме там ми відпочивали - чудові, корисні для здоров’я  і наших змучених мегаполісом нервів. Хочеш - мокни в закритому басейні, хочеш - у відкритому. Для окозамилювання знайомих можна сфотографуватися на лежаку під парасолькою-стріхою -  від будь-якого узбережжя не відрізнити!

Кухня – це тема окремого блогу, тому скажу просто – розкіш і мільйонні відтінки гастросмаків. Всі ці бограчі, гуляші, бануші та інші шедеври іноді просто навіть шкода їсти, такі вони смачні. Вода на порядок смачніша, навіть мінеральна з пластикових пляшок.

Дівчата, окрема тема для нас. На посвіжіле обличчя після тамтешнього спа-центру хочеться зазирати у всі вітрини. Лише додам, що година і двадцять хвилин процедури з масажем коштують 150 грн.

Терми Косино – за 11 км, де умови вже відповідають кращим європейським, а ціни такі самі, але в гривнях.

Мукачево із замком та палацом Шернбурнів – за 20 км.

Кліматичні особливості – ще одна  спокуса, якій варто піддатися. Бо поки в Києві лили дощі і навіть у ближньому Львові всі тряслись від холоду і вогкості, ми ніжилися під сонцем у темних окулярах.

І трохи цікавих фактів, якщо ви ще не побігли купувати квитки на Закарпаття:

1. Закарпаття — це єдина частина України, розташована за Головним Карпатським хребтом.

2. Клімат Закарпаття помірно-континентальний, завдяки Карпатам він тепліший від інших частин України, розташованих в такій самій географічній широті. Клімат сприятливий для садів і виноградників.

3. Найбільш грозовим місцем України є Великий Березний і Рахів (43 грозові дні на рік), найбільш снігове місце України - Руська Мокра (стійкий сніговий покрив лежить тут протягом 116 днів у році).

4. Найвища гора України - Говерла (висота 2061 м).

5. Найбільше гірське озеро України - Синевир.

6. Найвисокогірніша транспортна магістраль України - автошосе по Яблунецькому перевалу на висоті 931 м.

7. Найглибша лікувальна установа в Україні - в Солотвино (на глибині 300 м).

8. Найпівнічніша місцевість у світі, де вирощують чай - гора Красна Горка, біля Мукачева.

9.Географічний центр континентальної Європи знаходиться біля с. Ділове Рахівського району.

Ось чому я ще і ще раз поїду на Закарпаття.

comments powered by Disqus
Повідомити про помилку