новини і статті про погоду

Метеословник

Скільки коштує назвати циклон Вашим ім`ям?

6557
Скільки коштує назвати циклон Вашим ім`ям?

Під час Другої світової війни військові синоптики США, які стежили за штормами на просторах Тихого океану, почали називати урагани іменами. Вони помітили, що застосування імен набагато зручніше, аніж позначати координати атмосферного вихору. Використання імен різко зменшило кількість помилок при передачі інформації та обміні нею між розсіяними на великому просторі станціями, базами та кораблями. Перш ніж прийняти остаточне рішення, Бюро погоди США розглянуло безліч пропозицій. Пропонувалося позначати циклони  цифрами, буквами англійського алфавіту, грецькими буквами, назвами тварин тощо.

Методика виявилась настільки простою та ефективною, що згодом урагани чи циклони  Атлантичного океану також почали отримувати свої імена.

У Німеччині традиція давати імена не лише циклонам, а й антициклонам бере свій початок з 1954 року, за ініціативи студентки Інституту Метеорології Берлінського вільного університету Карли Веге (Karla Wege). Було вирішено антициклонам надавати чоловічі, а циклонам – жіночі імена. Але оскільки погода в циклонах зазвичай гірша, ніж в антициклонаx (що викликало певні нарікання серед жінок), у 1998 році був запропоновано і прийнято наступне: кожного парного року антициклонам дають чоловічі імена, циклонам – жіночі. Кожного непарного року – навпаки.

Дуже цікаво, що з 2002 року виникла послуга називати циклон або антициклон своїм ім’ям. І стандартна ціна складає зараз 199 євро для циклонів та 299 євро для антициклонів. Чому така різниця? Приблизно в середньому за рік циклони виникають 150-160 разів. А антициклони -  близько 60. Тому вони й коштують дорожче.

До речі, за кілька століть урагани, які обрушувалися на острови Вест-Індії, називалися іменем святого, що доводився на відповідний день. Але тоді це ще було безплатно.

comments powered by Disqus
Повідомити про помилку