новини і статті про погоду

Блог Мандрівника

Витачів. Подорож вихідного дня

14845
Витачів. Подорож вихідного дня

Наш головний синоптик Наталка Діденко, побувавши на квітневому Закарпатті, цього разу ділиться враженнями від подорожі до колиски нашої культури - Витачева. 

Коли є купа вихідних, але немає можливості поїхати кудись далеко, починаються одразу палкі дискусії  про можливі маршрути або важкий вибір між найближчим торговельно-розважальним центром, чудовим диваном, який вже давно прибрав форму твоєї форми, прибиранням у шафі, нищенням нервів в інтернеті чи виїздом за місто на галявину. Проте на цій галявині, зазвичай, немає де яблуку впасти, а децибели радіо з життєвими піснями про Володимирський централ притупляють радість буття.

Але як добре, коли є хороші люди, які несподівано пропонують поїхати кудись туди, де ти ще не був і це "кудись" розташоване лише за 50 кілометрів від рідного дивана.

Цього разу ми поїхали у Витачів. Якщо ви ще не знаєте, як виглядає рай, вам неодмінно треба там побувати. Щоб потім не помилитися.

В Україні є багато річок, зеленої трави, квітучих дерев, красивих краєвидів, ярів та мальовничих стежечок. Але в такому казково красивому поєднанні я це ще не бачила. І, головне, незважаючи на вихідний день, людей було зовсім мало.

Місце, окрім фантастичної краси, знамените. Саме тут, за переказами, хотів бути похованим Тарас Григорович Шевченко. Саме оцю ділянку "ревучого" він описав у своєму Заповіті.

Тут знімав свій культовий фільм "Вавілон XX" режисер та актор Іван Миколайчук.

Це - місце давньоруського городища, де тепер розташувалась невелика дерев'яна каплиця, в якій можна помолитися будь-кому, незалежно від конфесії. Поруч – дерев'яний вітряк і три камені із символікою "Української духовної республіки", заснованої письменником-філософом Олесем Бердником.

Три сусідніх села, колиска нашої цивілізації - Трипілля, також Халеп’я та Витачів - необхідно сприймати разом, бо вони формують розкішний ансамбль краси й залишків древніх цивілізацій.

Витачів заснований у 957 році. Вперше згадується у візантійських хроніках Х сторіччя як великий порт на Дніпрі із митницею. Тобто, селу уже більше 1000 років.

Якщо у вас немає машини, до Витачева можна дістатися маршруткою від автостанції "Видубичі". Вартість проїзду – 12 гривень. Час в дорозі - 30-40 хвилин.

Коли ми повертались додому, подумалось, що ненависть, нетерпимість та непорозуміння - такі жалюгідні та тимчасові перед цією вічною українською красою і культурою.  Приїдьте туди - і ви дізнаєтесь, як виглядає земний рай. 

comments powered by Disqus
Повідомити про помилку