новини і статті про погоду

Природа

Як за допомогою Google Earth було виявлено тропічний ліс у Африці

6550
Як за допомогою Google Earth було виявлено тропічний ліс у Африці

Доба географічних відкриттів, як прийнято вважати, скінчилася ще у XVII столітті - коли майже всі торговельні шляхи було прокладено, і на більшості континентів світу існували європейські поселення. Однак це зовсім не означає, що всі куточки Землі були відображені на картах.

Так, у 2005 році британський вчений Джуліан Бейлісс (Julian Bayliss), співробітник Ботанічного саду К'ю в Лондоні, випадково відкрив новий тропічний ліс Африці- за допомогою Google Earth.

Під час пошуку нових місць серед джунглів Африки вчений наткнувся на знімки гори Мабу в Мозамбіку, і його вразило, що на її піку виявилися цілих 27 миль середньовисотного тропічного лісу - найдовшого в Африці. Бейлісса здивувало насамперед те, що цей ліс до цього ще ніхто ніколи не вивчав. А отже, він не був нанесений навіть на карту.

Причина того, що цей тропічний ліс тривалий час був схований від вчених, насправді є. Місцеві жителі добре знали гору Мабу, однак відсутність у тому районі доріг та тривала громадянська війна обмежували доступ чужинців у це місце.

Після першої ж експедиції до лісу вчені були вражені кількістю відкритих там невідомих до цього рослин і тварин: тисячі видів орхідей, сотні видів метеликів та рідкісних птахів і тварин. Зокрема, було виявлено новий вид хамелеону, прісноводний краб, кажани, скорпіони і три змії! 

"Люди кажуть, що у світі не лишилось нічого, що можна було б дослідити. Однак попереду - відкриття нових видів. Цілих загублених світів". Джуліан Бейлісс


Подивитися Mt Mabu на карті більшого разміру

​​

comments powered by Disqus
Повідомити про помилку