новини і статті про погоду

Клімат

Метеосусіди. Клімат Польщі

7368
Метеосусіди. Клімат Польщі

У Польщі переважає помірний клімат, перехідний від морського до континентального. Країна знаходиться на межі циркуляції повітряних мас Атлантичного океану та сухого континентального повітря євразійських тропіків, тому погода в Польщі дуже мінлива.

У Польщі можна виділити 6 пір року, що незвично для інших європейських країн. Два додаткові сезони з’являються перед початком зими та перед початком весни, тому часто календар виявляється порушеним.

Передвесняний сезон приходить в кінці лютого – початку березня та триває близько місяця. Це відносна прохолодна пора з температурою 0-5 градусів морозу. Потім настає весна,  триває близько двох місяців. Через 4 місяці приходить осінь, і температура відразу може впасти до 5 градусів тепла. У Польщі, як і в багатьох інших країнах, є "бабине літо". Знову стає тепло, літає павутина. Початком зими вважається коли все листя вже лежить на землі. Температура досягає -5 градусів. Цей період триває півтора місяця. Потім приходить зима з морозами та ожеледицею.

Влітку середня температура становить +17 градусів. Спекотні дні з максимальною температурою вище 25 градусів тепла спостерігаються в період з квітня по вересень, іноді в жовтні. В зимовий період температура становить приблизно 0-1 градус морозу у Сілезькій низовині, воєводстві Любуському та на балтійському узбережжі, -3 градуси - у Варшаві,  нижче -5 градусів - в місцевості Сувалки.

Річна кількість опадів складає близько 600 мм.

Число днів зі сніговим покривом змінюється і збільшується в міру пересування атмосферних процесів на схід чи захід країни, від 40 до 100 днів на рік.

Переважаючим погодотворчим механізмом, як і в Україні, є західний перенос атлантичних вологих повітряних мас.

comments powered by Disqus
Повідомити про помилку