новини і статті про погоду

Метеословник

Чим метеоролог відрізняється від синоптика?

9502
Чим метеоролог відрізняється від синоптика?

Метеорологія - це наука про атмосферу, про її будову та про процеси, що в ній відбуваються.

Завдання метеорології — вивчати склад і будову атмосфери, теплообмін та тепловий режим в атмосфері та на земній поверхні, фазові перетворення води в атмосфері у взаємодії із земною поверхнею, а також вивчення загальної циркуляції атмосфери та місцевих повітряних циркуляцій.

Синоптика — розділ метеорології. Це наука, яка вивчає фізичні процеси в атмосфері Землі, що визначають найближчий стан погоди над певною місцевістю.

Синоптики складають короткостроковий прогноз погоди, використовуючи різні методи, аналізуючи синоптичні карти, які дають можливість спостерігати за змінами погоди та оцінювати її майбутні зміни на зазначеній території.

Існує кілька різних методів прогнозів погоди, вони ефективні, але жоден з них не забезпечує точний результат. Тому синоптики намагаються використовувати відразу декілька способів, порівнюючи отримані результати.

Спостерігаючи за змінами стану атмосфери на великій території, можна прогнозувати зміни погодних умов в конкретній місцевості, а також дізнатися про появу атмосферних явищ, особливо небезпечних.

Розділ метеорології виділився в самостійну дисципліну — кліматологію, яка вивчає особливості клімату.

Клімат — це багаторічний режим погоди, який спостерігається на даній місцевості. До основних метеорологічних показників клімату належать: температура повітря, температура ґрунту, атмосферні опади, тиск, вологість, хмарність, тумани, грози, тривалість сонячного сяйва, висота і стан снігового покриву. 

comments powered by Disqus
Повідомити про помилку