новини і статті про погоду

Метеословник

Що таке пожежна безпека, небезпека та пожежа?

24315
Що таке пожежна безпека, небезпека та пожежа?

У період, коли тривалий час панує суха сонячна погода з високою температурою повітря, суттєво посилюється ймовірність пожежної небезпеки. Тобто, може виникнути неконтрольований вогонь, який загрожує значними збитками і навіть життю людини, вогонь, що здатний викликати значні руйнівні та смертоносні наслідки. До таких проявів вогняної стихії належать пожежі.

Пожежа — неконтрольоване горіння, що розповсюджується у часі та просторі.

Пожежна безпека - це такий стан об'єкта чи території, при якому з максимальною ймовірністю виключається можливість виникнення і розвитку пожежі та впливу на людей небезпечних факторів пожежі, а також забезпечується захист матеріальних цінностей.

Залежно від розмірів матеріальних збитків пожежі поділяються на особливо великі, великі та локальні. Проте наслідки пожеж не обмежуються лише матеріальними втратами. Найнебезпечнішими є соціальні наслідки, які пов'язані з загибеллю та травмуванням людей, а також пошкодженням їх фізичного та психологічного стану.

Вкрай важливими є екологічні наслідки пожеж. Це - забруднення навколишнього середовища продуктами горіння, засобами пожежогасіння та пошкодженими матеріалами, руйнування озонового шару, втрати атмосферою кисню, теплове забруднення, посилення парникового ефекту, тощо.

У метеорології також існує поділ: пожежна небезпека, висока пожежна небезпека та надзвичайна пожежна небезпека, а також її класифікація від першого до п’ятого класу.

comments powered by Disqus
Повідомити про помилку